Sempozyum etkinlikleri

Mechanism and Drive Synthesis Eğitimi: http://umts.iyte.edu.tr/mechanism-and-drive-syntesis-egitimi/

Haptik Teleoperasyon Çalıştayı: http://umts.iyte.edu.tr/haptik-teleoperasyon-calistayi/

Davetli konuşmacı sunumları: Prof. Dr. Rasim Alizade, Prof. Dr. Jorge Angeles, Prof. Dr. Marco Ceccarelli, Prof. Dr. Kemal Özgören sözlü sunum yapacaklardır.

Sözlü bildiri sunumları: Sempozyum resmi dilleri Türkçe ve İngilizce’dir. İngilizce ve Türkçe bildirilerin sunumları ayrı oturumlarda yapılacaktır. Poster/demo sunumları: Poster sunumu olarak kabul edilen bildirilerin sunumu ile firma ve üniversitelerin sunumları için eşzamanlı bir oturum olacaktır.

Öğrenci yarışması: http://umts.iyte.edu.tr/mekanizma-tasarim-yarismasi/

Sanayi Ar-Ge oturumu: Çeşitli firmaların Ar-Ge departmanlarından temsilcilerin firma tanıtımı ve problem tartışması yapacakları Atmosfer TTO tarafından düzenlenen bir oturum olacaktır.

Firma standları: Makina teorisi uygulama alanlarındaki firmaların standları bulunacaktır.

Bildiri ödülleri: En iyi öğrenci bildirisi, en iyi sanayi işbirliği bildirisi, en iyi teorik çalışma bildirisi, en iyi poster ve en iyi demo dallarında ödüller verilecektir.

Sosyal etkinlikler: Katılımcı sayısına göre Çeşme Tekne Turu (17 Haziran 2015 Çarşamba) ve katılımcı refakatçileri için Kemeraltı (15 Haziran) ve Alaçatı-Çeşme gezileri (16 Haziran) düzenlenecektir.